Klasyczny masaż ciała to stary, dobry i sprawdzony sposób na poprawę samopoczucia, stanu zdrowia czy wyglądu ciała. Nie powinien zatem dziwić fakt, że wiele współczesnych metod modelowania sylwetki i zabiegów antycellulitowych wywodzi się właśnie z metody tradycyjnego masażu. Pozwala to pozbyć się zbędnych kilogramów czy uporczywego cellulitu, a przy tym po prostu zrelaksować się podczas zabiegu. W jaki sposób masaż jest w stanie działać na organizm wyszczuplająco? I jak wybrać jeden rodzaj masażu spośród tak wielu różnych wariantów? Podpowiadamy, dlaczego masaż jest idealnym rozwiązaniem na zredukowanie tkanki tłuszczowej i cellulitu!
Masaż klasyczny jako przygotowanie do innych zabiegów
Masaż to jedna z tych uniwersalnych metod, którą bardzo często stosuje się przed rozpoczęciem różnych profesjonalnych kuracji leczniczych i estetycznych. Masaż rozluźnia wszelkie zwłóknienia i poprawia krążenie, aby ponownie włączyć obszary cellulitu do tkanek o prawidłowym metabolizmie. Ponadto masaż okazuje się bardzo pomocny przy technice modelowania ciała, czyli redukcji zlokalizowanych nadmiarów tłuszczu w wybranych miejscach – ucisk i systematyczny masaż skutecznie przeciwdziałają gromadzeniu się tłuszczu w adipocytach. Można zatem powiedzieć, że masaż jest unikalnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym i sprawdzi się doskonale zarówno jako wstęp do odchudzania, jak i zwykła metoda relaksu.
Masaż klasyczny, limfatyczny i izometryczny – dla kogo masaże ręczne?
Istnieje kilka rodzajów masaży, które pozwolą nam nie tylko się zrelaksować, lecz także walczyć z typowymi dla nas niedoskonałościami. Decydując się na masaż, najlepiej pytać terapeutę o to, jak działa dana metoda, by mieć pewność, że pozwoli ona pozbyć się nam wszelkich nieprzyjemnych dolegliwości.
Masaż (drenaż) limfatyczny będzie idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które posiadają wyraźną skłonność do obrzęków – w tym obrzęków kostek, ciężkich nóg czy obrzmień przed miesiączką. Pobudza on krążenie krwi i limfy, przyspiesza proces odprowadzania nagromadzonej wody w tkankach i redukuje cellulit wodny. Przy cellulicie włóknistym lepiej jednak sprawdzi się masaż klasyczny, który charakteryzuje się dużą intensywnością i skutecznością w poprawie krążenia krwi. Bardzo dobre efekty przynosi też masaż izometryczny, zalecany jako uzupełnienie treningu siłowego u osób z bardzo słabymi mięśniami – pozwoli zwiększyć napięcie mięśni, a przy tym zredukować tkankę tłuszczową czy cellulit.
Endermologia, masaż próżniowy: modelowanie sylwetki + cellulit
Odmianą klasycznego masażu ręcznego jest coraz popularniejsza metoda mechanicznego masażu aparaturowego – endermologia. To intensywny masaż wykonywany głowicą masującą, wytwarzającą podciśnienie, które zasysa fałd skóry, a następnie je rozmasowuje. Jeszcze do niedawna była to dość bolesna metoda modelująca ciało, ale dzięki współczesnym osiągnięciom medycyny estetycznej i urządzeniu Endermologie Alliance, rekomendowanemu m.in. przez specjalistów z Kliniki Miracki, masaż próżniowy jest przyjemną formą dbania o zgrabną sylwetkę. Korzystnie wpływa na elastyczność i wygładzenie skóry, wspomaga odchudzanie, działa przeciwobrzękowo i redukuje cellulit.
Masaż na cellulit – jaką metodę wybrać?
Najkorzystniej wybierać metody łączone, które będą jednocześnie działać na tłuszcz i cellulit, a przy tym poprawiać krążenie i ogólną kondycję skóry. Wszystko jednak zależy od indywidualnych potrzeb i wyglądu naszego ciała. Zanim zdecydujemy się na konkretną metodę, zdajmy się na pomoc specjalisty, który doradzi nam, jaka metoda będzie dla nas najlepsza.
O czym jeszcze pamiętać, decydując się na masaż antycellulitowy? Na przykład o odpowiedniej suplementacji, ale przede wszystkim o zachowaniu zdrowego trybu życia: czyli dieta + ćwiczenia. Bez dobrych nawyków żadna metoda nie będzie w stanie przynieść nam trwałych efektów!